Перейти до вмісту

Черкащина Шевченко

Маршрут туру: Київ - Моринці - Шевченкове - Будище - Мошни - Канів - Київ
5.00 / 5
Вересень, 2018 16.09
Жовтень, 2018 21.10
1 день

Одноденний екскурсійний тур

На Батьківщину до Тараса Григоровича Шевченка!

Тривалість туру: 1 день

Дати виїзду:

16.09, 21.10… 

Менеджери туру

Одноденний екскурсійний тур

На Батьківщину до Тараса Григоровича Шевченка!

Тривалість туру: 1 день

Дати виїзду:

16.09, 21.10… 

Програма туру
 • 1 День. ВЫЕЗД

  Місце і час збору групи: м. Київ, ст. метро “Теремки”, 7.00.

  Перша зупинка – с.Моринці.

  Тут, в 1989 році були відновлені дві селянські хатини: будинок Якима Бойка – діда Тараса по лінії його матері, і будинок Копія, в якому півтора року жила родина Шевченків і в якій 9 березня 1814 народився майбутній поет. Обидві хати відновили за малюнками самого Митця і докладним описом шевченкознавця О. Кониського в 1989 р з ретельним дотриманням технології і всіх особливостей народної архітектури, характерної для цієї місцевості. З сусідньої Кирилівки (Шевченкове) в садибу перенесена оригінальна дерев’яна зовнішня комора. У хатах відтворений скромний побут сім’ї Шевченко. Саме за цими хатами Ви побачите той самий “садок вишневий”, про який з такою любов’ю писав поет … Встановлено пам’ятник Катерині Бойко, яка тримає на руках маленькогоТарасика. Споруджено каплицю.

  с. Кирилівка

  Однак, дитинство геніального поета українського народу, перш за все, пов’язано з історією садиби в Кирилівці (з 1929 р – Шевченкове), яка була придбана Шевченками в 1816 р у селянина Фоми Тетерюка, коли малому Тарасу було всього два роки. Згодом українці масово почали відвідувати рідну домівку поета в Кирилівці, в зв’язку з чим в 1935 р тут було розпочато будівництво літературно-меморіального музею, який відкрили в 1939 р з нагоди 125-річчя від дня народження Кобзаря. Тут зберігаються оригінальні речі – стіл і лава з дому Шевченко, меблі з маєтку Енгельгардта, різні художні вироби і стародруки, в тому числі і речі, які належали старшому братові поета – Микиті.

  с.Будище.

  Ви знаєте, де малий Тарас ховав свої малюнки? А 1000-річний дуб в Будищах це пам’ятає …Росте він в яблуневому саду біля маєтку Павла Енгельгарда. Дуб огороджений, але не має охоронного знака.

  Обхват стовбура 8,40 м, а висота його – 20 м. Дупло дуба запломбовано, маються підставки під гілки. В народі дуб отримав назву «Шевченків дуб».

  А ще в полі, між селами Шевченкове та Будище, зберігся єдиній з 28 вітряків, які були в Кирилівці за часів дитинства Тараса.

  Музей Тараса Шевченка в Мошнах – наймолодший музей Кобзаря. Його відкрили 6 січня 2014. Відкриття приурочили одночасно до двох ювілеїв: 60-річчя Черкаської області та 200-річчя Тараса Шевченка. Теперішній музей – це колишній заїжджий двір Нагановського в селі Мошни, де Тарас Шевченко жив кілька днів після звільнення з-під арешту в червні 1859, під час свого третього (і останнього) подорожі по Україні. Від заїжджого двору зберігся житловий будинок. У 2013 році, перед відкриттям музею, в будинку було проведено капітальний ремонт, перекрито дах, підлитий бетонний фундамент. Але всі стіни, пороги, перекриття та піч з лежанкою залишилися оригінальними. Збережене і планування будинку. У кімнатах виставлена ​​оригінальні меблі XIX століття, домашнє начиння, вишиті рушники, ікони. Усі будівлі на подвір’ї колишнього заїжджого двору відтворені за описами і малюнками.

  У Каневі знаходиться національний заповідник, розташований на Чернечій (Тарасовій) горі, недалеко від Дніпра. Адже саме тут, за бажанням поета, він і був похований в 1861, щоб бачити «… і Дніпро і кручі..» і чути «як реве ревучий…»

  Повернення до Києва.

Ціна туру

Вартість туру за 1 особу: 650 грн.

До вартість туру включено:

 • проїзд по маршруту;
 • вхідні квитки в музеї;
 • екскурсії;
 • супровід професійного гіда;
 • страхування.

Додаткові послуги за доп. плату:

 • обед (рекомендуем взять с собой);
 • сувениры.
Close

Забронювати тур