Перейти до вмісту

По стопах поета

Маршрут туру: Київ / Ваше місто-Канів-Будище-Мошни-Черкаси-Шевченко-Моринці-Корсунь-Шевченківський-Буки-Ваше місто / Київ
Програма туру
 • 1 День.

  Виїзд з Києва до Канева. Прибуття до Канева. Оглядова екскурсія.

  Для мільйонів людей усього світу місто Канів асоціюється з ім’ям великого українця – Тараса Шевченка, місцем його вічного спочинку – Чернечей горою. Ви зможете піднятися на Тарасову гору, відвідати музей Тараса Шевченка та Тарасову світлицю, побачити дивовижну панораму на могутній Дніпро.

  Виїзд з Канева приблизно о 15:00. Виїзд в Черкасси.

  По дорозі зупинка в Будіще.

  В с. Будище Шевченко служив козачком у пана Енгельгардта. Ці місця оголошені Національним заповідником «Батьківщина Тараса Шевченка». Хата, де народився Тарас, його батьків, будинок дяка, де він проходив першу науку, багатовікові дуби, де Тарас ховав перші свої малюнки. Збереглася річна садиба Енгельгардта. Всі ці образи рідних місць Шевченко, відомі нам з книг, оживуть перед очима туристів.

  По дорозі заїзд в Мошни. Головну пам’ятка колишнього маєтку графа Воронцова в Мошнах Ви напевно не пропустите – вражаюча стильовим еклектизмом Преображенська церква підноситься в самому центрі. Варто ще заглянути в графський парк на території санаторію «Мошногір’я», а також пошукати маловідоме творіння архітектора Городецького – цікаве дерев’яна будівля лікарні.

  Прибуття в Черкаси. Заселення в готель.

 • 2 День.

  Сніданок. Виселення з готелю.

  Оглядова екскурсія по Черкасам. Ви побачите самий розкішний особняк дореволюційних Черкас, прозваний в радянські часи “Палацом щастя”, оскільки тут розмістили міський ЗАГС. Побудований в 1892 р підприємцем А. Щербиною. Відрізняється надзвичайною легкістю і витонченістю архітектури, багатим декором. Деякий час тут розміщувалася Земська управа, в 1919 р приміщення зайняв повітовий ревком. Найбільший в Європі буддистський храм “Білий Лотос” заснований в Черкасах в 1988 р, побудований в 1990-х рр. послідовниками школи кунг-фу “Ша-Фут-Фань”. Його прообразом є якийсь буддистський храм в Лаосі. Архітектурний проект храмового комплексу створив голова черкаського товариства буддизму В. Скубаєв. За легендою, при закладці фундаменту був знайдений древній камінь, на якому зображений Будда в масці воїна. На вході в келії встановлені дві фігури воїнів, привезені до Черкас з Тибету. У ритуальному залі підлога застелена килимами, стіни прикрашені деревом і оксамитом. Послідовники буддизму вивчають тут тайський бокс і кунг-фу. По неділях в “Білому Лотосі” проводяться екскурсії, чайні церемоніі.

  Далі по дорозі відвідування двохпрестольного храму Всіх Святих Землі Черкаської просіяли і Різдва Іоанна Хрестителя з 1998 р зводиться на околиці Черкас, за об’їзною дорогою. Висота храму з хрестом – 54 м. За архітектурою храм нагадує древній замок, а також Московський кремль. У храмі є таємні ходи і приховані келії, придатні і для чернечого затвора і ночівлі паломників. Храмова ікона Іоанна Предтечі виготовлена ​​в місцях позбавлення волі, в спеціальній церковній майстерні. На дзвіниці є два дзвони, які пережили Другу світову війну і мають сліди від куль. Храм діючий. Тривають оздоблювальні роботи. Можна піднятися по гвинтових сходах на дзвіницю і оглядовий майданчик з якої відкриваються види на м.Черкаси та околиці.

  Так само Ви побачите гіперболоїдну водонапірну вежу в Черкасах – одне з небагатьох збережених в Україні творінь видатного інженера В. Шухова. Ажурна сталева Шуховская вежа розташована на території КП “Черкасиводоканал”. Побудована в 1913-14 рр. для забезпечення питною водою міста Черкаси, який напередодні пережив епідемію холери. Біля входу в черкаський “Водоканал” на честь його 90-річчя встановлено пам’ятник водопровідникові. У Черкасах це єдиний професійний (спеціалізований) пам’ятник. Скульптура являє собою чавунного водопровідника в кашкеті і з ключами, що вилазить з колодязя. Поруч з ним лежить люк з написом: “Воду вам я подав”. Скульптор В. Демйон. Поруч стоїть пожежний гідрант часів царської Росії, знайдений в одній з господарських ям на території “Водоканалу”. На ньому досі збереглися фірмові знаки з написом: “Москва. Товариство з обмеженою відповідальністю Густав Лист”.

  Виїзд на екскурсію «по стопах поета»: Шевченко – Відновлений будинок батьків Шевченко і той самий «садок вишневий коло хати» ви побачите в Шевченкове, колишню Керелівку, де Тарас жив дитиною. Єдина збережена з тих часів оригінальна споруда – хата дяка, який вчив хлопчика грамоті. Обов’язково відвідайте літературно-меморіальний музей, де можна побачити дивовижний портрет Шевченка, вишитий гладдю.

  Моринці – Місця, де пройшло дитинство українського генія Тараса Шевченка, цікаві не тільки шанувальникам його поетичного таланту і українським патріотам, які бажають доторкнутися до коріння, а й усім хто шукає споконвічний національний колорит. Моринці – перше з трьох Шевченкових сіл у вас на маршруті, оскільки саме тут, в дідовій хатині під стріхою, народився майбутній поет.

  Корсунь-Шевченківський – на честь кримського Херсонеса отримав ім’я давньоруський Корсунь, заснований Ярославом Мудрим на скелястих берегах річки Рось. За однією з версій, саме слово Русь пішло з цих місць, на що натякає пам’ятник Росич на острові. Пізніше пейзаж доповнила польська фортеця, потім прекрасно зберігся палац маєтку Лопухіних в оточенні мальовничого парку, відвідати який особливо рекомендуємо в період цвітіння бузку.

  Переїзд в Буки. На місці давньоруського міста Бакожін, розташувалося мальовниче село під назвою Буки.

  Тут археологи виявили залишки стародавнього городища, внесені до реєстру пам’яток археології національного значення. Але відомі Буки не своїм славним минулим, а квітучим справжнім.

  Виїздна екскурсія в село Буки надасть Вам можливість поглянути на красивий ландшафтний парк. Він був заснований в 1996 році підприємцем Іваном Сусловим, власником агропромислової корпорації “Сквира”. Для парку він викупив ділянку землі біля річки Роставиця. Земля площею 2,7 гектара була місцевим звалищем і обійшлася всього в $ 20 000 .. Найбільш яскравий в Буках – це Храмовий комплекс, з собором Св. Великомученика Євгенія, каплицями святих Олександра і Миколи, дзвіницею Св. Данііла.

  Для будівництва храмового комплексу і проектування парку був запрошений архітектор Юрій Бабич. Незважаючи на те, що він уже був досить відомий, цей комплекс, ймовірно, найбільш значуща його робота, за яку він отримав державну премію. Окремі елементи були змінені самим Іваном Сусловим, як, наприклад, дахи з боків храму у вигляді величезних голубів.

Корпоративний автобусний тур по Україні
Close

Забронювати тур

Додати коментар