Перейти до вмісту

Решетилівка

Місто Решетилівка розкинулося на берегах мальовничої річки Говтва при злитті річок Вільхової та Грузької Говтви, Один із найвідоміших сучасних центрів народних промислів України,

Загальна інформація.

Згідно з найвідомішою легендою,  засновником Решетилівки був козак-пластун Решетило, який мав у цій місцевості пасіку та хутір. За іншою версією, назва Решетилівки походить від вислову «решетити тканину», тобто з’єднувати два шматки матерії мережками. Щоб замаскувати шви, тканину «решетили» (змережували). Згідно з цією гіпотезою, продовженням давньої мережки є сучасна вишивка білим на білому. Саме від вислову «решетити», на думку решетилівського художника Євгена Пілюгіна і походить назва міста Решетилівка.

Містечко Решетилівка на Полтавщині – справжнє джерело українського народного мистецтва. Решетилівські майстри ткацтва, килимарства і вишивки відомі по всій Україні з кінця XIX століття. Наявність власної породи тонкорунних овець і якісної шерсті, унікальні техніки ручної вишивки, ткацтва, а також народний досвід зумовлювали стрімкий розвиток народної творчості в Решетилівці.

Протягом століть Решетилівка перебувала у вирі історичних подій. В різні часи містечко перебував у підпорядкуванні поляків, росіян, українського козацтва. За часів Богдана Хмельницького, в ХVII ст., Решетилівка була сотенним містечком.

Тут здавна розвивалися різні промисли, торгівля, проводилися ярмарки. Майстри продавали ткані вироби, вишиванки і килими.

Килимарство як художнє ремесло стало популярним ще за часів Київської Русі. Зараз же воно досить рідко зустрічається і розвивається лише в історичних центрах килимарства в Україні. До них відноситься і Решетилівка.

Решетилівщина має ряд цінних пам’яток природи.

Сучасна природно-заповідна мережа Решетилівської селищної ради складається  з  «Гарячківського лісу», «Щербаки», «Дубина».

«Гарячківський ліс» — ландшафтний заказник місцевого значення. Він розташований на околицях сіл Прокопівки та Білоконі, с. Підгорянка М’якеньківської сільської ради, яка межує з територією селищної ради Решетилівського лісництва — 222,6 га. Являє собою цілинну ділянку р. Говтва з фрагментами степової рослинності та нагірними дібровами з типовими заплавними ділянками та багатим різноманітним рослинним і тваринним світом.

Туристичні об'єкти: Решетилівка
 • Майстерня художніх промислів
  Close
  Майстерня художніх промислів

  Решетилівська майстерня художніх промислів була заснована1905 року як зразково-показова ткацька майстерня. Саме тут виготовляли казкові килими-гобелени ручної роботи, національний одяг, вишиті полтавські рушники та багато іншого. За часів радянського союзу вона була перетворена в фабрику імені К. Цеткін. На даний момент це одне з найстаріших підприємств народних художніх промислів в Україні. Продукція, яка була виготовлена ​​саме в цій майстерні, зараз лежить у багатьох урядових будівлях, готелях вищого класу, посольствах України. У відвідувачів і місцевих жителів є можливість спостерігати за процесом роботи майстра, а також зробити ексклюзивне замовлення.

 • Решетилівський районний краєзнавчий музей
  Памятка архітектури
  Close
  Решетилівський районний краєзнавчий музей
  Памятка архітектури

  Ще в далекому 1921 році з метою збереження культурних цінностей в Решетилівці був створений історичний музей,першими експонатами якого стало  церковне начиння з пограбованих місцевих церков. А це не мало – не багато шість решетилівських і Георгіївська в с.Шкурупіївці. Організатором музею виступив Іван Гаврилович Лютий. Під музей використали дореволюційне приміщення земського постоялого двору Гуревича,яке було розташоване поруч із Базарною площею. Окраса музею – килим «Древо життя».

  Музей проводить краєзнавчі дослідження,маємо понад 50 публікацій.З 1982 року йому присвоєно звання народного.За останні п’ять років музей відвідали 31 тисяча чоловік,проведено 18 виставок, 160 екскурсій.

Готелі та котеджі у : Решетилівка

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Решетилівка

Черговий робот не виявив статті про це місце!